Kullanım Şartları

Hizmetlerin tarafınızca kullanımı Payniss’in onayına bağlıdır. Payniss, Hizmetlere erişiminizi reddetme ve sınırlandırma hakkına sahiptir.

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi (“Hizmetler”) kullandığınız için teşekkür ederiz. Hizmetler Rüzgarlıbahçe Mah. Feragat Sok. No:3/A Beykoz/İstanbul adresinde mukim Payniss Ticaret Elektronik Hizmetleri. (“Payniss”) tarafından sağlanır.

Hizmetlerimizi kullanarak, buradaki şartları kabul etmiş olursunuz. Lütfen bu şartları dikkatlice okuyun.

Payniss, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından verilen yetki ile ödeme kuruluşu alanında faaliyet gösteren kuruluşların iş ortağıdır.. Hizmetlerimiz sanal ortamda ödeme yapılmasına aracılık faaliyetleriyle ilişkilendirilebilir.

Hizmetlerimiz çeşitli olduğundan bazen ek şartlar veya ürün gereksinimleri (yaş gereksinimleri dahil) uygulanabilir. Ek şartlar ilgili Hizmetlerle birlikte sağlanır ve bu Hizmetleri kullanmanız halinde bizimle yaptığınız sözleşmenin de birer parçası haline gelir.

Hizmetlerin Kullanımı

Hizmetlerin tarafınızca kullanımı Payniss’in onayına bağlıdır. Payniss, Hizmetlere erişiminizi reddetme ve sınırlandırma hakkına sahiptir.

Payniss Hizmetlerini kullanabilmeniz için www.payniss.com (“Site”) veya Payniss’inn fikri haklarına sahip olduğu mobil ve online ortamda çalışan ve bu kapsamda cep telefonu, tablet, akıllı saat, bilgisayar ve benzeri Payniss'in uygulamaya açabileceği teknolojik platformlarda çalışan Payniss tarafından sunulması amaçlanan hizmetlerin karşılanması için oluşturulan yazılım (“Mobil Uygulama”) üzerinden bir kullanıcı adı ve şifre belirlemeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifrenin sizin tarafınızdan belirlenmesi, kullanıcı adı ile yapılacak her türlü işlemden bizzat sizin sorumlu olmanızı sağlar. Bu kapsamda kullanıcı adı ve şifrenizi gizli tutmakla ve üçüncü kişilerle paylaşmamakla yükümlü olduğunuzu kabul etmektesiniz.

Hizmetlerin kullanımı esnasında tarafınızca verilen bilgilerde hata veya yanlışlık olması durumunda Payniss, tarafınızca verilen yanlış bilgiye dayanarak yapacağı işlemlerden sorumlu olmayacaktır.

Payniss tarafından sunulan hizmetlere Payniss tarafından belirlenen şekil dışında ve/veya yetkisiz şekilde ulaşmamayı ve yazılımı hiçbir şekilde değiştirmemeyi, değiştirilmiş olduğu belli olanları kullanmamayı ve anılan kurallara uymadığınız durumlarda Payniss'in doğrudan veya dolaylı olarak uğrayabileceği tüm zararı karşılamayı taahhüt etmektesiniz.

Payniss sistemini veya ona bağlı olarak geliştirilen sistem ve uygulamalarda yer alan hizmetleri kötüye kullanmayacağınızı ve bu sistemi kullanan diğer kullanıcıların veya 3. kişilerin haklarını ihlal eden nitelikte veya zarar veren hiçbir davranışta bulunmayacağınızı ve söz konusu kötüye kullanım neticesinde Payniss'in veya ilgili kullanıcının veya 3. Kişinin uğrayabileceği tüm zararlardan sorumluluğun tamamen size ait olduğunu ve böyle bir kullanımın tespit edilmesi halinde Payniss'in sizin ilgili hizmetteki hesabını ya da hesabının Kullanıcı Adı ve benzeri kısımlarını kapatma veya limitleme veya Payniss üyeliğini sona erdirme hakkının bulunduğunu kabul etmektesiniz.

Payniss Uygulama ve Site üzerinden çeşitli ürün ve hizmetlerin tanıtım ve reklamlarını yapabilir.

Payniss herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Böyle bir durumda Payniss'in size veya üçüncü kişilere karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

Payniss, hizmetlerinin zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulmasını, hizmet kullanımından elde edilen sonuçların doğru ve güvenilir olmasını, hizmet kalitesinin beklentilere cevap vermesini sağlamak; Siteyi ve Mobil Uygulamayı kötü niyetli üçüncü kişiler tarafından sisteme zarar vermek için yapabilecekleri siber saldırılardan korumak için gerekli özeni gösterecektir ancak bunları kesin bir şekilde taahhüt etmemektedir.

Payniss, sizin Payniss sistemi dışındaki mobil uygulamalara ve web sitelerine geçişinizi sağlayabilir. Bu takdirde geçiş yapacağınız sitelerin içeriğinden Payniss'in sorumlu olmadığını peşinen kabul etmektesiniz.

Hizmetlerimizi kullanmanız size Hizmetlerimizdeki veya eriştiğiniz içerikteki hiçbir fikri mülkiyet hakkının sahipliğini vermez. Bu şartlar, size Hizmetlerimizde yer alan marka unsurlarını veya logoları kullanma hakkını vermez. Hizmetlerimizde veya Hizmetlerimizle birlikte görüntülenen hiçbir yasal uyarıyı kaldırmayın, üzerini kapatmayın ve değiştirmeyin.

Hizmetlerimizi kullanmanızla bağlantılı olarak Payniss size hizmet duyuruları, yönetim amaçlı iletiler ve diğer bilgileri gönderebilir. Bu iletişimlerden bazılarını devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Payniss'in gizlilik politikaları, Hizmetlerimizi kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl ele aldığımızı ve gizliliğinizi nasıl koruduğumuzu açıklar. Hizmetlerimizi kullanarak, Payniss'in bu verileri gizlilik politikasına uygun şekilde kullanabileceğini kabul etmiş olursunuz.

Uygulanacak Hukuk ve Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu Sözleşme Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir. Sözleşme’nin ifasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul Çağlayan Mahkeme ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

Delil Sözleşmesi

İşbu sözleşmeyi onaylamakla, Payniss ile aranızda oluşabilecek yargısal uyuşmazlıklarda Payniss sistemindeki verilerin gerçeklere uygun olduğunu beyan ve kabul edersiniz.

Fesih

İşbu sözleşmenin hüküm ve sonuçlarının feshi ve tasfiyesi Çerçeve Sözleşme hükümlerine tabidir.